Po dlhej a zložitej ,,koronovej „ dobe sme na pôde našej školy privítali hosťa. Tým milým hosťom bol autor básní pre deti a mládež, Valentín Šefčík. S jeho tvorbou sme sa najčastejšie doteraz stretávali na recitačných súťažiach, Hviezdoslavovom Kubíne. Jeho básne sú veľmi obľúbené, ľahko sa učia a ešte ľahšie prednášajú.
Nakoľko ešte nie je ,,čítankovým“ spisovateľom, veľmi nás potešilo, že sme sa zoznámili aj osobne. Pri jeho príchode prišla k nám do školy nová, rozžiarená energia. Hneď pri prvej našej otázke, či je ťažké naučiť sa písať, už bol pán spisovateľ nezastaviteľný. Názorne nám ukázal, ako napísal vôbec svoju prvú básničku o slonovi Horenosovi. Prezradil nám, kvôli čomu sa volá jeho debut Kniha na vydaj. Jeho básnická zbierka sa má stať našou nevestou. Aj ďalšie zbierky nie sú na zahodenie, Basta fidli je ilustrovaná ilustrátorskou kapacitou Miroslavom Cipárom. Zarecitoval nám z každej svoju najobľúbenejšiu. Nám sa najviac páčila báseň CVOK, z ktorej sme si pamätali aj úvodné verše: Starostlivá kvočka, vysedela cvočka.
Aj príroda mu vtom pomohla, bola jeho veľkou inšpiráciou. Jeho rozprávanie bolo neskutočne zaujímavé. Nikto ani nedýchal. Ani žiakov som nespoznávala, sedeli a kládli jednu otázku za druhou. Pán spisovateľ nám zarecitoval aj svoje staršie básničky, ale asi najviac nás prekvapil, keď vytiahol bublifuk a zarecitoval nám aj novú báseň z pripravovanej knihy básní, s názvom Zázraky.
Všetko, čo robí , robí s takou neskutočnou energiou a hlavne všetko ho to baví. Prisľúbil nám, že ešte určite nás navštívi a už teraz sa tešíme na jeho návštevu a jeho nové básne.
Mgr. S.Juričkovová
