V jediný deň v roku sa do ulíc vyberie 16 000 dobrovoľníkov všetkých vekových kategórií, aby nezištne pomohli iným. Za to patrí všetkým veľká vďaka, pretože bez ich nasadenia a ochoty by táto zbierka nebola možná. V tento deň pripnú tisícom ľudí po celom Slovensku na odev narcis, ktorý pre onkologických pacientov znamená veľmi veľa, lebo je symbolom nádeje a prejavom podpory.
Každý, kto si narcis pripne na svoj odev, vyjadrí týmto gestom podporu a spolupatričnosť s tými, ktorí bojujú s rakovinou. Vhodením dobrovoľného príspevku do pokladničky dobrovoľníkov Dňa narcisov zároveň pomôže naakumulovať finančné prostriedky na konkrétnu praktickú pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám na celom Slovensku.
Pripnutím žltého kvietku v Deň narcisov vysielame onkologickým pacientom odkaz, že nie sú vo svojom ochorení sami, že ich boj sa týka nás všetkých a že majú našu podporu.
Aj naša základná škola sa zapojila do dňa boja proti rakovine. Žiačky 9. ročníka spolu s Ing. D. Slepákovou sa vybrali do ulíc Čaklova, aby finančnou zbierkou pomohli ľuďom a deťom, ktorí týmto zákerným ochorením trpia. Do tejto finančnej zbierky prispeli učitelia a žiaci našej školy, učiteľky z materskej školy, kuchárky, upratovačky,zamestnanci obecného úradu, ako aj ostatní občania obce Čaklov. Vyzbierali sme peknú sumu: 240,40 eur. Chceme sa za ľudí postihnutých touto zákernou chorobou poďakovať všetkým, ktorí do tejto zbierky prispeli a zaželať Vám ostatným, aby ste nikdy v živote peniaze z takejto zbierky nepotrebovali, aby Vám zdravie slúžilo, lebo keď je človek zdravý, tak má všetko. Pozrite si aj fotografie z Dňa narcisov TU.
Ing. D. Slepáková








.jpg)
